POLECANE

favicon

Hypnomental - nagrania hipnotyczne

Sklep internetowy z nagraniami hipnotycznymi i e-bookami, których autorem jest Patryk W. Bątkowski.Zapoznaj się z ofertą Hypnomental.Wejdź w trans i rozwijaj się!

"30 faktów i mitów na temat hipnozy, o których powinieneś wiedzieć"

Rozszerzona wersja "15 faktów i mitów (...)", uzupełniona o kolejną porcję 15 przekonań i legend na temat hipnozy oraz ich weryfikację. Ebook jeszcze nie jest oficjalnie dostępny, jeśli chciałbyś zakupić go jako pierwszy, proszę o kontakt: kontakt@hipnozasukcesu.pl

Cyfry Przeznaczenia

Cyfry Przeznaczenia to strona poświęcona numerologii, stworzona przez pasjonatkę tematu i uznaną w Polsce i za granicą ekspertkę w tej dziedzinie - Grażynę Radzikowską-Bątkowską. Grażyna w swojej pracy stosuje unikalną, autorską metodę porządkowania cyfr towarzyszących człowiekowi, dzięki czemu jej klienci trwale wracają na właściwą ścieżkę w swoim życiu. Trudno znaleźć cokolwiek, co byłoby w stanie skuteczniej, szybciej i bardziej kompleksowo postawić człowieka na nogi w tak wielu aspektach jego życia. Jeśli czujesz, że kręcisz się w kółko, nie spotykają Cię sytuacje, których byś sobie życzył(a) albo po prostu pragniesz wrócić na właściwą drogę i zacząć cieszyć się swoim życiem - skontaktuj się z Grażyną.
Pomogła już ogromnej liczbie potrzebujących osób, z pewnością pomoże i&nbspTobie.

OMNI Hypnosis Training Center

Międzynarodowa strona OMNI. To nie tylko baza wiedzy na temat tej największej na świecie szkoły hipnozy. To także informacje o certyfikatach, datach i miejscach szkoleń oraz źródło ciekawych materiałów na temat hipnoterapii.

"How we are programmed at birth" - Dr Bruce Lipton

Dr Bruce Lipton udziela krótkiej, ale znaczącej wypowiedzi na temat tego, jak jesteśmy programowani podczas dzieciństwa i jak do 7. roku życia nasza podświadomość uczy się świata. To na bazie tej nauki, będziemy podświadomie kierowani przez dalszą część życia. Dr Lipton zwraca uwagę na hipnozę i powtarzanie jako 2 skuteczne metody zmiany podświadomych programów.

The Science of Hypnosis - SciShow

Anglojęzyczny (można włączyć napisy z polskim tłumaczeniem!) filmik próbujący odpowiedzieć na pytanie, czy hipnoza jest prawdziwa. Przedstawia w pigułce krótką historię hipnozy, to czym ona jest i jak, według niektórych badań wpływa na nasz mózg. Jest to skrótowe, ale bardzo łatwe do przyswojenia i nawet niedalekie od prawdy, zestawienie (wycinkowej co prawda) wiedzy na temat hipnozy i możliwości naszego umysłu. Warto się z nim zapoznać, aby utwierdzić się w przekonaniu, że hipnoza jest coraz szerzej uznawanym faktem o terapeutycznym potencjale, a nie imprezową sztuczką. Warto zwrócić uwagę, że określenie "resistant to hypnosis" padające w filmiku ok. 3:40 min, a odnoszące się rzekomo do 20% badanych, nie oznacza całkowitej niepodatności na hipnozę czy sugestie, a jedynie oporność wynikającą z osobowości (analityczni lewopółkulowcy) lub niezdolności do koncentracji. Przy odpowiednich umiejętnościach hipnotyzera i chęci hipnotyzowanego każdy może skorzystać z hipnozy!

"Siła czy moc" - D. Hawkins

Ciekawa, choć nieco wymagająca lektura autorstwa wybitnego amerykańskiego psychiatry, który w oparciu o kinezjologię stworzył tzw. "mapę świadomości". Ukazuje ona drabinę rozwoju duchowego i emocjonalnego oraz rzeczy, które nas w tym rozwoju wspierają lub hamują. Na podstawie prac Hawkinsa rozwinął się nurt technik uwalniania emocji, które do dzisiaj zyskują na popularności z uwagi na prostotę wykonania, natychmiastowe efekty i cudowne samopoczucie, jakie powodują.

"Provocative hypnosis" - J. Rasmussen

Odważna, brawurowa i pełna humoru książka opisująca praktykę z pogranicza NLP i hipnoterapii prowadzoną przez norweskiego geniusza - Jorgena Rasmussena. Autor w często dosadny sposób przedstawia trudne czy wręcz beznadziejne przypadki, z jakimi się zmierzył oraz to, w jaki sposób (zwykle przy użyciu kontrowersyjnych metod) przełamał impas, aby pomóc potrzebującemu klientowi. Wspaniałe źródło inspiracji dla terapeutów, którzy nie boją się wykroczyć poza schemat i przełamać kilku tabu.

"Sztuka kreatywnego myślenia" - J. Hardt

Interesująca publikacja na temat kreatywności, metod jej zwiększania, fal alfa i biofeedbacku EEG. W dużym skrócie fale alfa pojawiają się i nie zawsze są obecne w aktywności naszego mózgu. W chwilach, gdy alfa wzrasta, czujemy zadowolenie, błogość, spokój, miłość, otwartość, harmonię. Nasze zdolności umysłowe są podwyższone, podobnie jak kreatywność i intuicja. Natomiast złość, strach, używki i zła dieta powodują przyblokowanie generowania fal alfa, a co za tym idzie gorsze samopoczucie i niższą kreatywność. W "Sztuce kreatywnego myślenia" wybitny ekspert z dziedziny neuronauki - dr James Hardt - opowiada o swoich doświadczeniach z treningiem fal alfa oraz daje praktyczne rady na temat tego, co robić, a czego unikać, aby zwiększyć poziom fal alfa.

"Recall Healing. Totalna Biologia" - G. Renaud

Leksykon chorób i dolegliwości analizowanych pod kątem biologicznego i emocjonalnego ich znaczenia. Stanowi doskonałe uzupełnienie dla osób zaznajomionych z tematem Recall Healing/Totalnej Biologii (i tylko tym polecane jest korzystanie z części leksykonu, gdyż bez podstawowej wiedzy na temat RH, umieszczone tam opisy będą niejasne). Dla osób, które pierwszy raz spotykają się z tym podejściem, pierwsze 30 stron stanowi bardzo dobre podłoże do zrozumienia idei stojącej za RH i psychosomatyką w ogóle.

"Eksperyment intencjonalny. Waga Twoich myśli" - L. McTaggart

Ta książka stanowi w dużej mierze obfity spis naukowych badań i eksperymentów dokonanych nad myślą i siłą intencji. Obraz, jaki się z nich kształtuje skłania do refleksji nad tym, jak wiele w naszym życiu zależy od jakości myśli, które decydujemy się odżywiać, oraz jak potężny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość ma intencja. Niebywale pasjonująca lektura, która otwiera oczy na to, czego na co dzień nie zauważamy.

"Hypnotherapy" - D. Elman

Publikacja wydana pod koniec lat 70. przez samego Dave'a Elmana - prekursora nurtu hipnozy dyrektywnej (tzw. "hipnozy elmanowskiej"). W książce opisane są podstawy hipnozy, jak i konkretne przypadki z bogatego doświadczenia Elmana. Wszystko to rozwinięte o fragmenty jego wykładów i szkoleń, jakie przeprowadzał dla środowiska medycznego w USA. Pasjonująca lektura i podstawowy podręcznik dla początkujących adeptów, chcących lepiej zrozumieć hipnozę.

"Potęga podświadomości" - J. Murphy

Wspaniała, kultowa wręcz, książka opisująca moc naszego wewnętrznego komputera oraz dająca praktyczne wskazówki, jak ją wykorzystać. Obowiązkowa lektura dla wszystkich zainteresowanych pracą z podświadomością lub dokonywaniem trwałych zmian w swoim życiu.